Sülükler 19. yüzyılın sonuna kadar birçok hastalığın tedavisinde en etkili yöntem olarak kabul edildi. Daha sonra yavaş yavaş unutuldu. Günümüzde, doğal tedavi yöntemleri arasında tekrar yerini almıştır. Sülük tedavisi ile kardiyovasküler hastalıklar, migren, siyatik, nefrit, omurga ve eklem hastalıkları, vb. hastalıkların tedavisi yapılır. Ancak son zamanlarda cilt problemlerini sülük ile çözmeye çalışan  kozmetoloji, giderek daha popüler hale geldi.  Bu güne kadar, sülüklerin kırışıklıklara ve diğer yaşlanma belirtilerine karşı mücadeledeki etkililiği olumlu bir şekilde kanıtlanmıştır
Tıbbi sülükler eşsiz  birer ilaçtır. Sülüklerin salyasında bulunan 100 den fazla enzim onları vazgeçilmez yapmaktadır. Sülüklerin en etkili enzimleri Hirudin’dir. Sülük salyasında bulunan enzimler yüze uygulandığında, yüzde gençleştirme etkisi gösterirler. Sülüklerin yüze uygulanması sonucunda; kırışıkların düzelmesi, cilt elastikiyetin de artış, cildin gençleşmesi,  yaşlanma belirtilerinin mükemmel bir şekilde önlenmesi, akne tedavisi, sivilcelerin geçmesi, yüzün tonunun dengelenmesi, ödem ve tahrişin giderilmesi, lokal bağışıklığın güçlenmesi meydana gelir. Sülüklerin kullanılmaya başlandığı ilk seansta ciltte gözle görülür değişim olur. Cilt parlak hale gelir.
Sülük terapisi en fazla 10 seans uygulanır. Her seansta 10-15 sülük kullanılır. Seanslarda sülüklerin küçükleri tercih edilir. Küçük sülüklerin izleri daha erken iyileşir.
Her seanstan sonra sızıntı şeklinde 24 saat kadar kanama devam edebilir. Sülük seanslarından sonra sülüğün tuttuğu yere pansuman yapılır. Yüze sülük terapisinden sonra cildin yaşına ve durumuna bağlı olarak etkileri altı ay veya daha uzun süre devam eder. Sülük yerinde kaşıntı, şişme, kızarıklık oluşabilir. Ancak endişelenmenize gerek yok. Bütün izler 3-4 gün içinde geçer.
Sülüklerin yüz kırışıklıklarına karşı etkileri muazzamdır. Sülüklerin en önemli yanı da tamamen doğal olmalarıdır. Sülüklerin gençleşmek için kullanımında çok az kontrendikasyonlar vardır. Bunlar pıhtılaşma sorunu, anemi ve hamilelikle bağlantılı hastalıklardır. Bu terapiler uzman tarafından yapılmalıdır. Kullanılan sülükler mutlaka steril olmalıdır. İyi bir sonuç almak için sülüklerin gerekli noktalara koyulması gerekir. Sülükler belirli noktaları tutmaları önemlidir. Bu noktalar hekim tarafından belirlenir. Yani, işlem sadece sülük salgılarının kan dolaşımına akışını sağlamakla kalmaz, aynı zamanda vücut üzerinde refleks bir etkide oluşturur. Sülük seansları aynı zamanda akupunktur tedavisini de gerçekleştirmiş olur. Bu yazımızda sizlere yüze sülük uygulanması hakkında bilgi verdik.

Ruha Sülük, sülüklerin uluslararası satışı ile beraber sülüklerin üretilmesi ve tedavisi alanında da ar-ge çalışmaları yapmaktadır. Yurt içi ve yurt dışı tüm tıbbi sülük siparişleriniz için 0554 5886367 den bizlere ulaşabilirsiniz

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir