Sülük tedavisinde  sülük nasıl tutturulur? Yâda sülük nasıl yapıştırılır? Püf noktalarını öğrenmek istiyorsanız bu yazımızı mutlaka okumalısınız.

Sülükler çok hassas ve duyu organları gelişmiş canlılardır. Sülüklerin tedavi için koyulacağı alanda krem, parfüm, ilaç vb. bir kimyasal uygulanmışsa, sülükler o bölgeyi tutmayacaklardır. Bundan dolayı bu bölge su ile temizlenmelidir. Ayrıca sülüklerin koyulacağı alan soğuk ise veya sülükler soğuk sudan çıkarılmış ise sülükler yapışmayacaktır. Sülük tutturma zor bir işlem olmamakla beraber bazı incelikleri vardır

 Sülük Tutturulurken Nelere Dikkat Edilir?

Sülük tedavisinde kullanılacak sülüklerin arınık olmasına ve daha önce başkası tarafından kullanılmamış olmasına dikkat edilmelidir. Aksi takdirde ısırık yerinde enfeksiyon oluşabilir. Eğer sülük başkası tarafından kullanılmışsa kan yolu ile bazı bulaşıcı hastalıkların geçişi olabilir. Sülük kullanılacak kişinin son 7 günde kan sulandırıcı herhangi bir ilaç almamış olması gerekir. Aksi takdir de kanama durmaz. Sülük uygulaması sırasında ağrı oluşmaz. Çünkü sülükler o bölgeye lokal analjezik verirler.

 Sülük Tedavisi Nasıl Yapılır?

Öncelikle sülüğün uygulanacağı bölge ılık ve temiz bir bezle temizlenmelidir. İğne enjektörünün ucu kesilerek sülük içine çekilir ve sülüğün uygulanacağı alana koyulur. Daha sonra enjektör geri çekilir. Yaklaşık 40-45 dakika sonra sülük ısırdığı yeri bırakır. Sülük çekilerek zorla koparılmamalıdır. Sülük zorla koparılırsa hastanın içine kusabilir. Bu istenmeyen durumlara neden olur. Sülüğün ısırdığı alandan sızıntı şeklinde bir kaç saat kan akabilir. Son olarak ısırık yerine pansuman yapılır. Bu yazımızda sülük nasıl tutturulur? Sülük nasıl yapıştırılır sorularını cevaplamış olduk. Öncelikle sülüğün uygulanacağı bölge ılık ve temiz bir bezle temizlenmelidir. İğne enjektörünün ucu kesilerek sülük içine çekilir ve sülüğün uygulanacağı alana koyulur. Daha sonra enjektör geri çekilir. Yaklaşık 40-45 dakika sonra sülük ısırdığı yeri bırakır. Sülük çekilerek zorla koparılmamalıdır. Sülük zorla koparılırsa hastanın içine kusabilir. Bu istenmeyen durumlara neden olur. Sülüğün ısırdığı alandan sızıntı şeklinde bir kaç saat kan akabilir. Son olarak ısırık yerine pansuman yapılır. Bu yazımızda sülük nasıl tutturulur? Sülük nasıl yapıştırılır sorularını cevaplamış olduk. Ayrıntılı bilgi ya da sorularınız için Ruha Sülük firmamızın Tıbbi sülük satışı 0554 5886367 numaralı hattından bize ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir